تبلیغات
پیچ های دنیا
پیچ های دنیا
بگو یا علی تا بمونیم تا آخر یار سید علی یا علی مدد 
نویسندگان
نظر سنجی
کدام دعا را بیشتر از همه دوست دارید؟لینک دوستان


سلام به کلبه ی کوچیک من خوش اومدید


از تمام کسانی که بهم سر می زدند ممنونم ببخشید که این روزها نمی تونم زیاد به نت بیام راستش هر چی فکر می کنم که چی بنویسم چیزی به ذهنم نمی رسه این وبلاگو درواقع برای این ساختم تا حرفای دلمو توش بنویسم غصه ها و ناراحتی هامو با همسنگریام در میون بزارم اما دیگه ته ته دلم خالی شده البته هنوز غصه هست ولی اگه بخوام از همشون دوباره بنویسم محتوای این وبلاگ خیلی تکراری میشه و باعث دلزدگی همسنگریام میشه به هر حال یه بار این پست به ذهنم رسید که تصمیم گرفتم امروز بنویسم و بازم سر شما همسنگریامو درد بیارم ببخشید

از خونه که میخوایم بریم بیرون سر و وضعمونو مرتب می کینیم دیدن دوستمون که میخوایم بریم بهترین لباسمونو می پوشیم خلاصه خیلی شیک و مرتب هر چند که حضرت زهرا(س) خودشونو به خاطر اینکه عطر زدند وقتی دم در میان می پوشونن ولی بعضی هامون بیرون که می ریم حتی عطر هم می زنیم خلاصه وقتی می رسیم خونه ی دوستمون یه جایی نمی شینیم که خیس باشه یا یه جایی که بچه ها اسباب بازی هاشونو اونجا گذاشتند خلاصه یه جایی می شینیم که تمیز باشه سرو صدا نباشه اول احوالپرسی می کنیم خلاصه وقتی حرف می زنیم شیش دانگ حواسمون به دوستمونه، دوستی که خیلی دوستش داریم وقتی بهش نگاه می کنیم یاد تمام خاطراتمون می افتیم خلاصه وقتی حرفامونو با دوستمون زدیم موقع خداحافظی سریع  کفشارو نمی پوشیم بگیم خداحافظ من رفتم یا حتی خداحافظی نکینیم همین جوری درو ببندیم و پشتمونم نگاه نکنیم بلکه حتی موقع خداحافظی مکث می کنیم دلمون نمیاد از دوستمون دل بکنیم انگار تازه حرفامون گل میندازه خلاصه خداحافظیمون کلی وقت طول می کشه به طوری که اگه یکی بیاد متوجه نمی شه که مثلاً ما در حال خداحافظی کردنیم فکر می کنه تازه همدیگه رو دیدیم و تازه شروع حرف زدنمونه.
مگه خدا بهترین دوست ما نیست شاید ما وقتی باهاش حرف می زنیم مثل اون دوستمون که شیش دانگ حواسمون بهشه شیش دانگ حواسمون به خدا نباشه ولی خدا کاملا متوجه ی ماست.
 وقتی با دوستمون حرف می زنیم دوستمون از بوی بد دهنمون جلوی دهنشو نمی گیره؛ ولی وقتی با خدا حرف می زنیم فرشته ها از بوی دهانمون ذله میشن
وقتی با اون دوستمون حرف می زنیم احوالپرسی و کلی ادامه میدیم یه ساعت حرفای مقدماتی ما میشه ولی وقتی با خدا حرف می زنیم بدون حرف مقدماتی منظورم همون اذون و اقامه است میرم یه راست سر اصل مطلب.
 وقتی با دوستمون حرف می زنیم اصل مطلبو با آب و تاب تعریف می کنیم اما وقتی با خدا حرف می زنیم بدون هیچ توجهی فقط کلماتو بیان می کنیم.
 توی ملاقات دوستمون موقع خداحافظی که میشه یه ساعت مقدمه چینی می کنیم و خداحافظی مون کلی طول می کشه ولی وقتی میخوایم دیگه از درگاه الهی بیرون بیایم بدون هیچ مقدمه ای جا نمازو جمع می کنیم و سریع از اونجا دور میشیم نه تسبیحی نه دعایی.
خلاصه به قول شهید عزیز استاد مطهری نمازمون نه مقدمه داره نه مؤخزه نه اولی دااره نه آخری داره این سبک شمردن نمازه. سبک شمردن نماز فقط این نیست که نماز نخونیم یا گاهی بخونیم گاهی نه بلکه توجه نداشتن به ذات بهترین دوستمون خدا، اهمیت ندادن به اینکه او کاملاً تمام حرفامونو می شنوه اینه سبک شمردن نماز.
 هشداری به خودم و همه ی همسنگریام امام صادق موقع شهادتشون یک جمله فرمودند. شفاعت من به کسی که نماز را سبک بشمرد نمی رسد.
خدا این بهترین دوست ما برای ما بهتر از آن دوست است درگاهش آماده ی پذیرش همه ی مهمونا از سفید و سیاه و عرب و عجمه . هزار فرشته برای خوش آمد گویی به مهموناش مأمور کرده. بهشون گفته خوب گوش بدید ببنید مهمونم چی میخواد مبادا مهمونم چیزی کم داشته باشه مبادا که چیزی بخواد و برخورد بد مانع خواستن او بشه
خودش با مهموناش مهربونه میگه ادعونی استجب لکم چیزی میخواین بگید من اجابت می کنم اگه چیزی میخواین خجالت نکشید و بگید اما با وجود این ما نه موقع نماز توجه داریم نه از او چیزی می خوایم.
 
بگو یا علی تا بمونیم تا آخر یار سید علی یا علی مدد

[ پنجشنبه 7 اسفند 1393 ] [ 12:04 ] [ حدیثه ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


جهت دیدن شش گوشه دلم تاب ندارد
نگهم خواب ندارد
قلمم گوشه ی دفتر
غزل ناب ندارد
همه گویند به انگشت اشاره مگر این عاشق دیوانه دلسوخته ارباب ندارد ؟
تو کجایی ؟
شده ام باز هوایی
چه شود جمعه ی این هفته بیایی ؟
به جمالت… به جلالت… دل ما را بربایی…

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

كد موسیقی برای وبلاگ

ابزار متحرك زیباسازی وبلاگ

كد پرواز پرنده در وبلاگ